System Roxtec

Przepusty kablowe oraz rurowe niekiedy obok odporności ogniochronnej EI muszą spełniać również wymagania wodoszczelności oraz gazoszczelności. W tym przypadku z pomocą przychodzą systemy uszczelnień Roxtec, które dzięki unikalnemu systemowi sprostają wymaganiom.

System przejść Roxtec opiera się o metalową ramę wykonaną dla danego przejścia która montowana jest w ścianie oraz modułów wypełniających gwarantujących gazoszczelność oraz wodoszczelność przejścia.  System pozwala również na skuteczne zabezpieczenie przed gryzoniami jak i również przepięciem z uwagi na możliwość wykorzystania systemu Roxtec BG.

Instalacje przeprowadzane przez przejście są zatem chronione przed działaniem ognia, wody, gazu, wysokiego ciśnienia oraz zagrożeń elektromagnetycznych. Każdy z tych aspektów poparty jest wielokrotnymi badaniami oraz skutecznym działanie w licznych obiektach na całym świecie.

Elementy systemu odporne są również na korozje, wahania temperatur czy uciążliwe warunki środowiska. Z powodzeniem mogą być stosowane w przemyśle morskim, petrochemicznym, energetycznym, data center czy kolejowym. Niejednokrotnie montowane są w miejscach docelowo umiejscowionych pod ziemią bądź wodą.

Montaż systemu Roxtec

Przystępując do wykonania przejścia w systemie Roxtec należy rozpocząć działania od precyzyjnego ustalenia liczby oraz rozmiaru instalacji przechodzących przez dane miejsce. Warto w tym miejscu również określić przeznaczenie danej instalacji. Konieczne jest również ustalenie w jakiego typu przegrodzie będzie umiejscowione przejście oraz na jakie warunki atmosferyczne będzie narażone.

Na podstawie kompletu informacji wraz z działem technicznym Roxtec Polska indywidualnie projektujemy rozwiązanie dla danej sytuacji dobierając tym samym odpowiedniej wielości oaz typu ramę, jej uszczelnienie oraz moduły.

Montaż elementów systemu jest wykonywany przez doświadczone oraz certyfikowane ekipy które w trakcie montażu przedstawiają specyfikę przyszłej obsługi systemu.

Możliwości systemu Roxtec

Istnieje pełna dowolność dla instalacji przechodzących przez przepusty Roxtec. Instalacje elektryczne mogą być wykonywane poprzez zastosowanie małych kabli światłowodowych aż do dużych średnic przewodów średniego napięcia.

Zarówno kable jak i rury które są precyzyjnie zamocowane w systemie są dzięki niemu dodatkowo stabilizowane oraz redukowane są drgania powstałe na instalacji. Pozostaje to dodatkowym atutem systemu Roxtec.

Producent przewidział możliwość montażu ram w ścianach różnego typu dostosowując uczelnienie oraz typ montażu. Ramy Roxtec można z powodzeniem montować w ścianach żelbetowych, murowanych jak i ścianach z płyt warstwowych (whitewall) czy kartonowo gipsowych bądź w pełni metalowych. System pozwala na montaż zarówno przez przykręcenie ram oraz na wspawanie czy wbetonowanie.

Materiały pochodzą z realizacji montażu systemów ROXTEC przez Firetech

Kontakt

Zadzwoń lub napisz do naszych specjalistów!

FIRETECH - Warszawa

Dział zabezpieczeń biernych ppoż.
Tel. : 22 486 33 68 wew. 3

Zbigniew Walaszczyk
Tel.: 736-259-294
e-mail: z.walaszczyk@firetech.waw.pl

Jakub Naworol
Tel.: 507-787-739
e-mail: j.naworol@firetech.waw.pl

Arkadiusz Maciejewski
Tel.: 516-210-074
e-mail: a.maciejewski@firetech.waw.pl