Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci

Szkolenia ppoż. dla dzieci

Do kogo skierowane są szkolenia?

Szkolenia kierujemy do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Oczywiście są one zawsze dostosowywane do wieku uczestników – sugerujemy by były to dzieci w podobnym wieku. Staramy się by organizowane przez nas zajęcia były prawdziwą atrakcją dla uczestników, a jednocześnie  wnosiły jak najwięcej pożytecznej wiedzy, uczyły dobrych zachowań.

JAKI JEST ZAKRES SZKOLENIA?Mały uczestnik szkolenia

Bardzo różny, ustalany jest indywidualnie, głównie ze względu na wiek uczestników. W czasie szkolenia dzieciaki poznają numery alarmowe, zapoznają się z pracą strażaka. Wszystko odbywa się w atmosferze zabawy – układania puzzli, zabaw, piosenek, gier, dzieci mogą przymierzyć buty, czy hełm, a nawet nauczyć się korzystać z gaśnic.

ILE TRWA SZKOLENIE?

Również czas trwania zajęć uzależniamy od wieku i zaangażowania uczestników. Dla 3 latków może to być 20-30 minut, dla starszych dzieci i uczniów około godziny.

GDZIE ORGANIZUJEMY SZKOLENIA?

W przedszkolach, szkołach, na świetlicach… miejsce jest dowolne, sugerujemy jednak, by umożliwić wyjście na zewnątrz – celem praktycznego wykorzystania gaśnic, bardzo dobrze sprawdza się również możliwość wejścia do ciemnego pomieszczenia (może to być nawet łazienka).

KTO PROWADZI SZKOLENIA?

Inżynierowie bezpieczeństwa, strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń pożarowych – osoby na co dzień zajmujące się daną tematyką, ale jednocześnie Rodzice i animatorzy zabaw – gwarantuje to wiedzę na najwyższym poziomi i ciekawy sposób jej przekazania.